Utajený šéf cover

MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

O šou

30. 10 2019 13:08 |
Utajený šéf
Utajený šéf Foto: TV Markíza

Úprimná pravda, silné emócie či splnené sny. Aj taká bude druhá séria reality šou Utajený šéf.

Výnimočná reality šou sa opäť vracia na obrazovky TV Markíza a v porovnaní s 1. sériou prinesie väčší počet nových epizód. Prvá séria televízneho fenoménu, patrila na obrazovkách TV Markíza medzi najsledovanejšie formáty a jej priaznivci sa dočkajú nových častí už od 25. augusta na VOYO a od 1. septembra na obrazovke TV Markíza.

Reality šou Utajený šéf je divácky veľmi populárny formát, v ktorom si generálni riaditelia a vysokí manažéri úspešných slovenských firiem vyskúšajú, aké je to byť radovým zamestnancom. Po dobu jedného týždňa sa v špeciálnej maske, ktorá skrýva ich skutočnú identitu, pokúšajú zistiť, kde sa v ich firmách plytvá peniazmi alebo prečo nemôžu získať potrebný kvalifikovaný personál. Každú stredu sa na televíznej obrazovke postupne predstaví osem šéfov, ktorí v prestrojení preniknú do svojej vlastnej firmy, aby zažili realitu firmy zvnútra očami zamestnancov. Nová séria predstaví šéfov z mnohých zaujímavých prostredí slovenských firiem, ako sú napríklad mliekareň, vinárstvo, sieť kaviarní, distribútor čerstvého ovocia a zeleniny, či lyžiarske stredisko.

Okrem reality, ktorú šéfovia počas jedného týždňa v prestrojení zažijú, sú nepochybnou súčasťou projektu emócie či zaujímavosti z prostredia jednotlivých odvetví. Šéfovia v utajení spoznajú na vlastnej koži, že ich ciele v excelovskej tabuľke síce dávajú zmysel, ale v bežnej praxi sú nerealizovateľné. V pozícii radového zamestnanca odhaľujú, kde nezmyselné nároky brzdia prevádzku a vyháňajú kvalitnú pracovnú silu, kde sú skryté rezervy, ktoré by mohli zvýšiť zisk. A tak zatiaľ čo kmitajú, funia, kolabujú či „len" neveriacky krútia hlavou, ich podriadení vôbec netušia, že zaúčajú, chvália, alebo urážajú vlastného šéfa. A že mu často otvorene hovoria to, čo by mu inak nikdy nepovedali - úprimnú pravdu. Šou divákom ponúka nielen skutočný obraz chodu firiem, ale prináša aj kuriozity z výroby jednotlivých produktov či fakty o samotných firmách. Samotní šéfovia počas nakrúcania zažívajú rôzne situácie, ktoré vyvrcholia v záverečných rozhovoroch so zamestnancami, kde svoju identitu prezrádzajú. A práve v tomto momente prichádzajú na rad emócie - hnev, smútok, radosť či splnenie snov. Ktorý zo šéfov sa znemožní a kto naopak zaboduje? Koho z podriadených čaká odmena a kto naopak dostane padáka?

Utajený šéf vo svete

Pôvodný formát Undercover Boss vytvorilo Studio Lambert. Jednu z najsledovanejších reality šou prvýkrát odvysielala britská verejnoprávna televízia Channel 4 v roku 2009. V rokoch 2009-2014 vzniklo v Spojenom kráľovstve šesť sérií. Netypická reality šou, ktorá mení šéfov na nepoznanie a posiela ich čeliť kritike vlastných zamestnancov, sa vysielala vo viac ako 200 krajinách. Najväčší divácky úspech dosiahla reality šou Undercover Boss v USA, kde ju vysielala komerčná stanica CBS. Úplne prvý diel tejto šou prilákal k televíznym obrazovkám 38,6 milióna divákov, čo bol v rámci tohto formátu reality šou historický úspech. Od roku 2010 bolo v USA odvysielaných celkovo osem sérií s viac ako sto epizódami. A s úspechmi tohto formátu sa následne roztrhlo vrece. Utajený šéf získal sedem nominácií na cenu Emmy, dve ocenenia nakoniec aj získal. Utajený šéf figuruje v prvej dvadsiatke najlepšie hodnotených reality šou vo svete. Aj v Európe si tento formát našiel milióny divákov, pričom oslovil najmä mladšiu cieľovú skupinu. Vo Veľkej Británii zaznamenala druhá séria šou až 40-percentný nárast sledovanosti v rámci cieľovej skupiny 25-34 rokov.

Od 25. augusta vždy v týždňovom predstihu na VOYO a od 1. septembra každú stredu o 20:30 hod. na TV Markíza!

Upútavka

 
Utajený šéf - v stredu, 24. novembra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na