Utajený šéf cover

MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fakty, ktoré ste o Utajenom šéfovi netušili

30. 09 2021 07:00 | markiza.sk
V najnovšej časti Utajeného šéfa ste videli riaditeľa firmy CASS
V najnovšej časti Utajeného šéfa ste videli riaditeľa firmy CASS Foto: TV Markíza

Zákulisie úspešnej šou nie je jednoduché.

Utajený šéf. Reality šou, ktorej nakrúcanie je vždy komplikované a štáb musí pozorne dbať na to, aby sa nič neprezradilo. To, že by zamestnanci spoznali svojho šéfa, by všetko pokazilo. Nakrúcanie druhej série bolo o to komplikovanejšie, že sa konalo počas pandemického obdobia. „Pandémia nás jednoznačne v mnohých smeroch obmedzila, isté obdobie sme nemohli nakrúcať takmer nikde, boli sme nútení produkciu na niekoľko mesiacov stopnúť. Boli firmy, ktoré nám pred vypuknutím korony potvrdili účasť, no o niekoľko mesiacov skrachovali, alebo boli natoľko zavalení problémami súvisiacimi s COVID-om, že nakrúcanie jednoducho museli odvolať. Boli však aj firmy, ktoré vďaka korone vzrástli, ako napríklad Freshbox, donáška čerstvých potravín do domácností. Tí mali ideálnu príležitosť vyskúšať si svoju novú službu priamo z pozície šéfa v utajení,“ prezradil Lukáš Kodoň, producent relácie.

TIP: Exotický vzhľad a dredy po pás: Zo seriózneho riaditeľa klesol na brigádnika

Postup výber konkrétnych účinkujúcich je zložitý. „Existuje niekoľko kritérií, ktoré musí daná firma spĺňať. Určitý počet zamestnancov, pozícií, množstvo fyzickej práce, ktoré sa tam vykonáva. Pri šéfovi je hlavne dôležité, aby chcel, ostatné už potom ide samo,“ pokračoval. Najťažšie pre štáb však je dôvera. „Šéf musí veriť, že to, čo robíme, má zmysel, a že je v našom záujme, aby relácia dopadla čo najlepšie, no zároveň mu tiež chceme otvoriť oči a pomôcť mu zistiť v rámci svojej firmy to, čo možno predtým nevidel. Keď sa so šéfom lepšie spoznáme a začneme si vzájomne dôverovať, stávame sa partnermi s rovnakým cieľom. Ďalšia vec, ktorá je extrémne dôležitá, je nájdenie vhodných zamestnancov. To majú na starosti naši skvelí redaktori, ktorí sa na oko pred natáčaním vo firme zamestnajú, bez kamier, aby spoznali ľudí a procesy vo firme,“ ozrejmil.

Ako dlho trvá príprava jednej epizódy?

„Príprava je veľmi individuálna, záleží na veľkosti firmy a na časovej dostupnosti šéfa. Bavíme sa o rozmedzí niekoľkých týždňov až niekoľkých mesiacov. Súčasťou prípravy je niekoľko osobných stretnutí so šéfom, kde sa rieši smerovanie epizódy, nasleduje prieskum vo firme, kedy sa tam náš redaktor akože na čas zamestná a vyberá vhodné práce a zamestnancov. Nasleduje vymýšľanie a tvorba masky, stanovenie vhodného termínu a môže sa ísť na to. Zamestnanci už dopredu vedia, že bude vo firme prebiehať nakrúcanie. Nepoužívame skryté kamery, takže by sme prítomnosť kamier pred nimi len ťažko ukryli, a ani by sa to z legálneho hľadiska nedalo. Vedia, že budú účinkovať v programe, akurát nevedia, že je to Utajený šéf. Tento rok sme použili verziu o tom, že točíme dokument o Slovákoch, ktorí pre ‚koronakrízu‘ v zahraničí prišli o prácu a teraz sa vracajú domov, aby sa opäť zamestnali na Slovensku,“ dodal.

Šou Utajený šéf môžete sledovať vždy v stredu o 20.30 h na Markíze a s predstihom na VOYO!

Upútavka

 
Utajený šéf - v utorok, 17. mája, o 20.30!
Sledujte celé epizody na