MARKIZA • UTOROK • 20:30 •

Utajeného šéfa spoznal zamestnanec: Tomu, čo nasledovalo, neuveríte

02. 12 2019 13:30 | lch
Ján Svoboda
Ján Svoboda Foto: TV Markíza

Ján Svoboda sa na nakrúcaní poriadne zapotil.

Štvrtým Utajeným šéfom bude Ján Svoboda. Šéfuje luxusnému hotelu v Trenčíne a na týždeň si vyskúšal, čo je to práce svojich podriadených. Ján vyštudoval hotelovú akadémiu v Nitre a neskôr pokračoval v štúdiu cestovného ruchu a marketingu na 2 univerzitách, popri štúdiu pracoval v hotelovom biznise, vyskúšal si všetky pozície od recepcie, obsluhy až po riaditeľa hotela. Tieto skúsenosti sa mu budú teraz hodiť.

1. Aká bola vaša hlavná motivácia zúčastniť sa reality šou Utajený šéf?

Formát Utajený šéf poznám zo zahraničia, vždy ma fascinoval a preto rozhodnutie o vstupu do projektu bolo okamžité. Až keď som potvrdil účasť, prišli myšlienky, čo ak niečo nevyjde, dozviem sa veci, o ktorých by som radšej nepočul. No na druhej strane tu bola veľká zvedavosť, čo si skutočne zamestnanci myslia a či vôbec pre firmu radi pracujú.

2. Ako ste sa na svoju úlohu v šou pripravovali?

Vzhľadom na pracovné vyťaženie som nad nejakými prípravami ani nezamýšľal a rovno som vstúpil do rozbehnutého projektu. Samozrejme pred samotným natáčaním prebehli konzultácie s realizačným tímom, vďaka ich profesionálnemu prístupu, ma prešli všetky obavy.

3. Ako ste sa v prestrojení cítili?

Najväčší problém mi asi robili umelé zuby, s ktorými sa ťažko artikulovalo, parochňa ktorá nebola komfortná na nosenie a „najväčším" bonusom bolo oblečenie. :)

4. Splnil projekt vaše očakávania?

Projekt nielenže splnil očakávania, ale naviac ma výrazne obohatil o nové skúsenosti a o fakt, že svoju prácu s kolektívom manažérov robíme dobre a ľudia pre nás pracujú s nadšením.

5. Počas jedného týždňa ste si vyskúšali niekoľko profesií. Ktorá bola najťažšia a naopak, ktorou by ste sa uživili?

Prešiel som si pestrou ponukou profesií, každá mala svoje klady aj zápory, nezľakol som sa manuálnej práce, pomoci v kuchyni, no na čo by som nemal trpezlivosť, bola práca chyžnej - chce to zručnosť, trpezlivosť a zmysel pre detail - o to viac si teraz vážim prácu kolegýň.

6. Čo bolo na plnení úloh v jednotlivých prevádzkach najťažšie?

Pri všetkých prevádzkach sa opakovalo pri plnení úloh jedno a to isté - aby som nebol rozpoznaný, aby som plnil pridelené úlohy zodpovedne a podal želaný výkon. V kombinácii prestrojenia, pracovného výkonu a prítomnosti kamier to nebolo vôbec jednoduché.

7. Čo vás najviac šokovalo a naopak milo prekvapilo?

Zhrnul by som to asi nasledovne - šok a zároveň milé prekvapenie sa zopakovali na všetkých prevádzkach, keď som zistil, akých máme skvelých, lojálnych, ľudských a pracovitých kolegov, ktorí sa tešia do práce, sú hrdí na to kde pracujú a nenašli sme žiadne závažné problémy, ktorých som sa v kútiku duše obával.

8. Prezradíte nám nejaké zábavné momenty z nakrúcania?

Musím povedať, že celá produkcia prebehla v príjemnej a uvoľnenej atmosfére, aj vďaka super realizačnému tímu zo mňa opadol stres. Vtipných situácií bolo viacej, od straty a následného hľadania špeciálnej kontaktnej šošovky na podlahe v kúpeľni, pri práci na farme mi „zdrhli" prasiatka, za čo som dostal riadnu „držkovú" od 15 ročného syna hospodárky, no najvtipnejšia bola epizóda, kde som bol spoznaný našim správcom, mne to však nepovedal ani on ani štáb, a nechali ma odmakať celý deň, na čom sa oni náramne bavili a ja som sa potil.

9. Čo ste urobili ako prvé, keď ste sa vrátili na svoju riaditeľskú pozíciu?

Hneď po dokončení projektu som zvolal všetkých riaditeľov a manažérov prevádzok a povedal som im o projekte, pretože ani oni nevedeli o čo ide a počas celého nakrúcania mali informáciu, že som pracovne v zahraničí. Dal som im spätnú väzbu, aby vedeli kde sme našli nejaké nedostatky, prezentoval som nápady našich zamestnancov, aby boli implementované do praxe.

Takúto skúsenosť odporúčam každému manažérovi - aj keď idete do projektu s rizikom, že prídete na negatívne veci, odhalíte pravdu o tom, čo si o Vás ľudia naozaj myslia, no presne o tom to je - je to nastavenie zrkadla, aby ste si uvedomili, či robíte svoju prácu naozaj dobre, alebo si to iba myslíte. Ak nie je spokojný zamestnanec, nemôže byť spokojný ani klient.

Pozrite si rozhovor s Jánom pred začiatkom nakrúcania.

 

Šou Utajený šéf s Jánom Svobodom sledujte v utorok, 3.decembra, o 20.30!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Utajený šéf - v utorok, 15. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na