MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Branislav Cvik: Nemal som strach vymeniť počítač za lopatu

12. 11 2019 08:00 | lch
Branislav Cvik
Branislav Cvik Foto: TV Markíza

Dnes večer štartuje na obrazovkách Markízy nová šou Utajený šéf.

Na televíznej obrazovke sa postupne predstavia štyria šéfovia, ktorí v prestrojení preniknú do svojej vlastnej firmy, aby ju spoznali očami svojich zamestnancov. Prvým šéfom, ktorý sa objaví na televíznej obrazovke, je Branislav Cvik, spolumajiteľ pivovaru Urpiner.

TIP: Z generálneho riaditeľa obyčajný brigádnik: Ako sa k nemu postavia zamestnanci?

Na Branislava čaká ťažká úloha, na pár dní bude musieť zabudnúť na svoju vedúcu pozíciu vo firme. Do niekoľkých prevádzok firmy nastúpi ako brigádnik Tomáš Chrenák, sprevádzať ho budú kamery, ktoré údajne nakrúcajú dokument o nezamestnaných. My však vieme, že sa netočí žiadny dokument, ale reality šou Utajený šéf!

TIP: Oblek vymenil za montérky a vyfasoval parochňu a šošovky

Kto je Branislav Cvik?

Branislav Cvik začal svoju kariéru ako ekonomický manažér, neskôr pôsobil ako ekonomický a obchodný riaditeľ firmy s kancelárskou technikou, hodiniek a hudobných nástrojov. Ďalej v tomto biznise pokračoval už ako spoluzakladateľ novej firmy. Na prelome rokov 2006 a 2007 vstúpil so svojim dlhoročným spoločníkom do pivovarského biznisu.

Aká bola vaša hlavná motivácia zúčastniť sa reality šou Utajený šéf?

Hlavnou motiváciou bolo, je a bude posúvať banskobystrický pivovar bližšie k zákazníkom. Samozrejme chcel som sa oboznámiť aj s prácou mojich zamestnancov a zlepšiť im pracovné podmienky. A tu bol zrazu na to priestor. Nemal som strach vymeniť počítač za lopatu ani vyžehlený oblek za montérky. Medzi svojich zamestnancov chodím pravidelne a dokonca veľmi rád i v bežné dni a nemusí ma pritom točiť ani kameraJ.

Ako ste sa na svoju úlohu v šou pripravovali?

Moja príprava predstavovala zmenu vizáže. Musel som absolvovať pár sedení v zubnej ambulancii, kde mi vyrábali umelý chrup. Ten mi samozrejme domov nedali, aby som si naň nezvykol. Spomínaný chrup mal zmeniť výraz tváre a pozmeniť reč. Môj prejav a tón hlasu je špecifický. Bolo riziko, že ma zamestnanci podľa hlasu odhalia. Poznám osobne každého jedného zamestnanca vo firme, čiže obavy boli na mieste. Snažil som sa meniť a natrénovať si aj prízvuk, samozrejme občas som na to pozabudol. Ešte som absolvoval niekoľko skúšok u kostymérky, inak som nemal žiadne veľké prípravy.

Ako ste sa v prestrojení cítili?

Každý deň ma ráno viac ako hodinu pripravovali a po práci zas „odmaskovávali". Najväčšiu traumu som mal z očných šošoviek. Šošovky som v osobnom živote nikdy nepoužíval, spôsobovali mi podráždenie a začervenanie a celkove som pri ich nasadzovaní vždy veľmi trpel. Obdivoval som maskérku za jej trpezlivosť, niekedy trvalo dlhé minúty kým si šošovka našla svoje miesto v mojich očiach ☹.

Počas nakrúcania sa mi stala aj taká úsmevná príhoda. Režisér si niekedy ku koncu dňa všimol, že mi jedna šošovka chýba. Prehľadali sme celý areál a nič sme nenašli. Použili sme náhradnú šošovku, ktorá bola ale svetlejšia. Ja som však celú noc poriadne nespal, oči ma štípali a rezali a na druhý deň ráno pri nasadzovaní nových šošoviek, sa mi tá stará - stratená zrazu vyrolovala spoza viečka. Takto som s ňou strávil celú noc.

Pozrite si rozhovor s Branislavom Cvikom tesne pred premenou a uvidíte aj jeho prvú reakciu bezprostredne po nej.

 

Sledujte šou Utajený šéf dnes o 20.30 na Markíze!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Utajený šéf - v utorok, 11. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na